Przedszkole Publiczne Nr 17 im. Czesława Janczarskiego w Radomiu
Strona głowna  /  Nasze sukcesy
Nasze sukcesy

Rok szkolny 2018/2019

WIELKI SUKCES NASZYCH DZIECI  w I Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Mini Debiuty - Opole 2019 !!!

Z wielką przyjemnością informujemy, że dziewczynki z naszego przedszkola Pola z grupy III, Tosia i Zuzia z grupy V, Amelia, Maja, Lena i Ola z grupy IX i pani Małgorzata Trzpioła - nauczyciel i wychowawca grupy V, pani Barbara Wojszko - nauczyciel i wychowawca grupy IX uczestniczyły w nagraniu teledysku i piosenki pani Emilii Rutkowskiej - Bekas pt. W chmury daj nura. Zuzia, Maja i Ola wykonały ją i nagrały w profesjonalnym studio. W dniu 8 kwietnia kręciliśmy ujęcia do teledysku w naszym przedszkolu i parku Leśniczówka. A wszystko po to, aby zgłosić swój udział w I Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Mini Debiuty  - Opole 2019. Dziś znamy już wyniki. Z dumą ogłaszamy że:

ZDOBYLIŚMY WYRÓŻNIENIA W TRZECH KATEGORIACH

za najlepszą nowo stworzoną piosenkę

za najlepsze wykonanie nowo stworzonej piosenki

za najlepszy teledysk.

Werdykt jury:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/ppnr17radom/mini-debiuty-2019-laureaci.pdf

Wręczenie nagród odbędzie się 7 czerwca 2019 roku o godz. 11:00 w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (ul. Piastowska 14A). Nasze dziewczynki: Ola Michalczyk, Maja Kutkiewicz i Zuzanna Kowalczyk wystąpią na scenie wykonując nagrodzony utwór. Koncert poprowadzi Michał Juszczakiewicz - aktor i prezenter telewizyjny, znany z kultowego programu TVP1 "Od przedszkola do Opola".

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE PANI EMILII RUTKOWSKIEJ - BEKAS I PANU MIKOŁAJOWI GANABISIŃSKIEMU ZA WSPANIAŁĄ PRZYGODĘ, KTÓRĄ PRZEŻYLIŚMY RAZEM Z DZIEĆMI I OGROMNY SUKCES DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA !!!

Wielkie gratulacje !!!

II INTEGRACYJNY PRZEGLĄD PIOSENKI LUDOWEJ - 9 MAJ 2019

Piosenki ludowe, skoczne polki, czy mazurki – dominowały na scenie w Muzeum Wsi Radomskiej. Po raz drugi odbył się tam Integracyjny Przegląd Piosenki Ludowej, którego organizatorem jest Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi Nr 24 w Radomiu!

Nie zabrakło tam zespołu z naszego przedszkola. Dziesięcioro dzieci z grupy IX (Lenka Cęckiewicz, Rafał Grabowski, Adaś Podsiadły, Patryk Kowalski, Franek Brudka, Amelia Stysiak, Amelia Wasilewska, Maja Kutkiewicz, Zosia Ogorzałek, Ola Michalczyk) zaprezentowało utwór z repertuaru zespołu Rokiczanka pt. „W moim ogródeczku”. Nasi wykonawcy nie tylko pięknie zaśpiewali, ale wykonali także układ choreograficzny, co bardzo podobało się publiczności i jury. Zespół „Maniusia i wesoły chórek” przygotowała do występu pani Barbara Wojszko – nauczyciel i wychowawca grupy „Żabki”. Otrzymaliśmy specjalne wyróżnienie, statuetkę, dyplomy i nagrody dla naszych uczestników.

Głównym celem imprezy była integracja środowisk przedszkolnych z Radomia i powiatu, integracja dzieci zdrowych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, przybliżenie dzieciom kultury ludowej, popularyzacja różnych form wokalnych, rozwijanie kreatywności artystycznej i umiejętności scenicznej dzieci. Prezentacje dzieci oceniało jury w składzie:

Anna Ostrowska - dyrektor Wydziału Edukacji UM w Radomiu

Monika Koczańska - dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 24 z Odziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu

Roman Korczyński - z-ca dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej

Jarosław Suski - perkusista zespołu "Carpe Diem".

Podczas przeglądu nie zabrakło występów gości specjalnych. Przed publicznością wystąpił zespół "Zakrzewiaki" z Publicznej Szkoły podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie oraz Park Trampolin JumpWorld Radom.

I Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

Enjoy English Out Loud

W dniu 14 maja 2019 roku dziewczynki (Maja K., Amelia W. i Zosia O.) z grupy IX uczestniczyły w Konkursie Recytatorskim organizowanym przez PP Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu.  Do występu przygotowała ich pani Barbara Wojszko - nauczyciel i wychowawca grupy. Zosia deklamowała wiersz pt. A little bird, a Amelia My Daddy. Celem tej imprezy było stwarzanie dzieciom możliwości reprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych, rozwijanie zainteresowań poezją anglojęzyczną. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Jury oceniała m.in. poprawność wymowy w języku angielskim i ogólny wyraz artystyczny. Jesteśmy dumne z naszych reprezentantek.  Amelia Wasilewska z grupy IX zajęła III miejsce .  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

II Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego

Udział „Rockowych baletnic” w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Tańca Nowoczesnego w Radomiu pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia. Występ dziewczynek z grupy IX - przygotowany przez panią Barbarę Wojszko.

We wtorek, 26 lutego przedszkolaki z dziesięciu radomskich placówek prezentowały na scenie w Resursie Obywatelskiej taneczne talenty. Nie brakowało dobrej muzyki i świetnej zabawy. Organizatorem imprezy już po raz drugi było Publiczne Przedszkole nr 24 z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka. Mali i zdolni tancerze z poszczególnych zespołów zachwycali strojami, pomysłowymi układami, czy wyborem muzyki. I miejsce w konkursie zdobyły dzieci z PP 24, II miejsce PP Nr 13, natomiast III miejsce wytańczyły przedszkolaki z PP Nr 6. Konkurs pokazał, ile ekspresji, emocji i radości dostarcza małym tancerzom występ na scenie. Dzieci świetnie się bawiły i w ogóle nie myślały o tremie i rywalizacji. Najmłodsi chętnie biorą udział w takim przedsięwzięciu. A ich występy pokazały pasje do tańca. Efekty na scenie to oczywiście zasługa instruktorów, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Na scenie wystąpiły: Zespół Arabeski z Publicznego Przedszkola numer 2, Zespół „Morska kraina” z Publicznego Przedszkola numer 4, „Tańczące przedszkolaki” z PP 5, „Tupaczki” z PP 6, Zespół „Bailarines” z Publicznego Przedszkola numer 13, „Roztańczona dziewiętnastka” z PP 19, „Mega sztosy” z Publicznego Przedszkola numer 22, „Confetti” z PP 23, a na koniec zespół „Green dance” z Publicznego Przedszkola numer 24 w wiązance przebojów z filmu „Grease”.

Oczywiście nie zabrakło tam i naszego zespołu tanecznego, czyli „Rockowych baletnic” – dziewczynek z grupy IX. Do występu przygotowała ich pani Barbara Wojszko – nauczyciel i wychowawca grupy Żabek. Gratulujemy wspaniałych popisów tanecznych! Jesteśmy z Was dumni!

 

Konkurs plastyczny  „Dźwięki na papierze” - w PP nr 24

Z radością informujemy, że Pola P. z grupy III "Myszki" zajęła III miejsce, a Kuba J. z grupy IV "Motylki" zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym „Dźwięki na papierze” organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 24 w Radomiu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 28.11.2018r. w PP Nr 24. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!

 

Powiatowy konkurs plastyczny „Mój Pluszowy Miś”  

Gratulujemy Amelce W. z grupy IX „Żabki” zdobycia wyróżnienia w III edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mój Pluszowy Miś” organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 13 w Radomiu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 23.11.2018r. w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 22 w Radomiu. Dzieci otrzymały dyplomy i pluszowe misie. Brawo Amelka!!!

KONKURS "PROMOWANIE PICIA WODY PROSTO Z KRANU"

W październiku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: „Promowanie picia wody prosto z kranu” organizowanym przez Wodociągi Miejskie w Radomiu. Konkurs miał na celu zachęcenie mieszkańców Radomia do picia wody prosto z kranu. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kadry pedagogicznej, ale co najważniejsze, samych uczniów. W każdej kategorii wiekowej wpłynęło po około 100 prac. Rysunek przedstawicielki grupy VII – Hanii Chrustowicz otrzymała wyróżnienie. Nagrodą jaką otrzymała Hania był rodzinny bilet do kina. Gratulujemy !!!

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rok szkolny 2017/2018

Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny "Ulubieni bohaterowie utworów Hanny Łochockiej"

Serdecznie gratulujemy Julce z grupy I "Myszki" za zajęcie II miejsca w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: "Ulubieni bohaterowie utworów Hanny Łochockiej". Julka namalowała farbami obrazek do tekstu "Zgubione kropeczki". Brawo Julka!!!

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Maluchy, średniaki i starszaki to  bezpieczne przedszkolaki"

Przekazujemy dobre wiadomości! Pola z grupy I "Myszki" zajęła II miejsce, a Natalka z grupy IV "Pszczółki" zdobyła wyróżnienie w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Maluchy, średniaki i starszaki to bezpieczne przedszkolaki". Dziewczynkom bardzo gratulujemy!!!!

 

 

 

KONKURS RECYTATORSKI  Przyjaciel przyrody - w PP nr 3

Brawo! Gratulujemy Joasi (z gr. VII), Rafałowi (z gr. VIII) i Antosiowi (z gr.VII) wspaniałego występu i zdobycia I, II miejsca oraz wyróżnienia w Miedzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. "Przyjaciel Przyrody" organizowanym przez PP nr 3 w Radomiu.

 

 

I Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego

odbył się w czwartek w sali widowiskowej Resursy Obywatelskiej.

Do konkursu zainicjowanego przez Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi numer 24 imienia Janusza Korczaka zgłosiło się bowiem dziesięć placówek. Dzieciaki z przedszkoli numer 1, 2, 4, 5, 11, 12, 17, 19, 22 i 24 przebierały się w przyniesione stroje, opiekunowie udzielali dzieciom ostatnich wskazówek a można było też jeszcze przećwiczyć kroki. O godzinie 10 wszyscy siedzieli już na swoich miejscach a na scenie powitali tancerzy Ewa Wieczorek i Jakub Mitek.

Jury, któremu przewodniczyła Barbara Buchowicz inspektor Wydziału Edukacji, uważnie śledziło występy. Najbardziej emocjonująca stała się zatem przerwa, podczas której jury udało się na naradę. W tym czasie Sylwia Żołądkiewicz, instruktorka grupy tanecznej z Resursy, zaprosiła na scenę chętnych i powstała wielka, kolorowa animacja taneczna. Po przerwie jury powróciło do sali i napięcie osiągnęło zenit. Jak podkreśliło jury, wszystkie dzieci były wspaniałe.Trzeba było jednak wyłonić najlepszych.

I miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Publicznego numer 5 przy ulicy Czarnoleskiej 15. Dzieciaki pod kierunkiem Michała Przybytniewskiego zaprezentowały „Piosenkę afrykańską”. 

II miejsce zajęły dzieci z naszego przedszkola - 8 dziewczynek z grupy Żabek. Grupa pod opieką Barbary Wojszko - nauczyciela, pokazała taniec: ”My immortal” z repertuaru amerykańskiego zespołu rockowego Evanscenee. Tańczyły ”Rockowe baletnice”: Amelia Wasilewska, Maja Bieńkowska, Amelia Stysiak, Maja Kutkiewicz, Zofia Ogorzałek, Aleksandra Michalczyk, Lena Cęckiewicz i Julia Bernat.

III miejsce otrzymały dzieci z Przedszkola Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi numer 24 przy ulicy Powstańców Śląskich 9. Potem nastąpiło rozdanie nagród. Laureaci otrzymali statuetki oraz wiele cennych rzeczy- wśród nich głośniki, a wszystkie występujące dzieci medale, dyplomy i „torebki prezentów” z kredkami, gumisiami i wszystkim, czym zachwycają się dzieci.

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH DZIEWCZYNEK Z GRUPY ŻABEK I P. BARBARY WOJSZKO, KTÓRA PRZYGOTOWAŁA UKŁAD CHOREOGRAFICZNY!!!

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z dziewczynkami. Podajemy link https://radioplus.com.pl/radom/taniec-maja-w-sobie-28666Ju

Zdjęcia do ogladania w Galerii

 

 KONKURS PLASTYCZNY  -     Muzyką malowane - w PP nr 2

Z radością informujemy, że dwie dziewczynki: z grupy V Gabriela K. oraz z grupy  IV Nikola P. otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym „Muzyką malowane” organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 2 w Radomiu.Nikola P. rysowała do melodii M. Musorgskiego „Taniec kurcząt w skorupkach”, a Gabrysia K. do utworu J.S Bacha „Minuet in G major, BWV anh. 116”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 13.03.2018r w sali wystawowej „Łaźnia” ul. Żeromskiego. Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wyróżnione prace zostały wyeksponowane  w sali wystawowej „Łaźnia”.
Nam prace dziewczynek bardzo się podobały, wykonały je samodzielnie, jesteśmy z nich dumne.
 
PRZEDSZKOLNE IGRZYSKA MATEMATYCZNE

 

W 24.04.2018 r. troje dzieci z naszej grupy „WESOŁE NUTKI” tj. Laura B., Karolina F. oraz Magdalena F. pod kierunkiem nauczycielek Pani Anny Leszczyńskiej oraz Pani Karoliny Gut uczestniczyły w kolejnej już edycji Przedszkolnych Igrzysk Matematycznych organizowanych przez RODoN. Nasze uczestniczki zdobyły wyróżnienia. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!

I PRZEGLĄD PIOSENKI LUDOWEJ

W MUZEUM WSI RADOMSKIEJ

- występ dzieci z grupy IX / Wesołe nutki

W przeglądzie wzięło udział 8 przedszkoli z Radomia i jedno z Szydłowca. Na scenie Amfiteatru w radomskim Skansenie najmłodsi prezentowali utwory ludowe, ale zadbano także o ludowe stroje, taniec i choreografię. Wszystkie występu zostały docenione i wyróżnione przez jury.

Jak podkreślają organizatorzy celem przeglądu jest integracja środowisk przedszkolnych z Radomia i powiatu, integracja dzieci zdrowych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, przybliżanie dzieciom kultury ludowej, popularyzacja różnych form wokalnych, rozwijanie kreatywności artystycznej i umiejętności scenicznej dzieci.

W Pierwszym Integracyjnym Przeglądzie Piosenki Ludowej wzięły udział:

Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu – „Mali odkrywcy” - utwór „Te Wolskie Chłopoki”;

Przedszkole Publiczne nr 2 w Radomiu – Zespół „Biedroneczki” - utwór „Czerwone jabłuszko”;

Przedszkole Publiczne nr 9 w Radomiu - Zespół „Kalinki” - „W moim ogródecku”;

Przedszkole Publiczne nr 17 w Radomiu - Zespół „Wesołe nutki” - utwór „Czerwone jagody”;

Przedszkole Publiczne nr 18 przy Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu - Zespół „MiMiToNi” - utwór „Czerwone jabłuszko”;

Przedszkole Publiczne nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu – Zespół „Jagódki z 19-stki” - utwór „W moim ogródecku”;

Przedszkole Publiczne nr 22 im. Hanny Łochockiej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 – Zespół „Lajkoniki” - utwór „Krakowiaczek jeden”;

Przedszkole Publiczne nr 23 w Radomiu - Beata Kosińska – utwór „Lipka Zielona”;

Gospodarze: Przedszkole Publiczne nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu - „Teraz my” - Wiązanka piosenek ludowych.

 

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-11