Lubimy zajęcia taneczne. Podczas zajęć dzieci nabywają umiejętność współdziałania w grupie. Uczą się podstawowych kroków i figur tanecznych. Dzieci pracują także nad poprawną sylwetką, rozwojem słuchu i poczucia rytmu. Zajęcia te wywołują wiele uśmiechu na buziach przedszkolaków.
Galeria
Wybraliśmy się na wiosenny spacer koło naszego przedszkola, oglądaliśmy wiosenne kwiaty, pączki na krzakach i szukaliśmy pierwszych owadów.
Już! Już zakwitły forsycje, stokrotki.. Już wyrosły przebiśniegi, krokusy. Witaj nam, witaj wiosenko!...
W dniu 23.03.2018 r dzieci udały się na wycieczkę do biblioteki mieszczącej się przy ulicy Zientarskiego 1A. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Pani z biblioteki wyjaśniła w jaki sposób mogą dzieci wypożyczać książki, i w jaki sposób możemy odnaleźć je na półce. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród wielkiego księgozbioru. Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była dodatkowo czytanymi przez panie fragmentami książek. Dzieci wpisały się do księgi pamiątkowej biblioteki. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane licznymi prezentami i złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki tzw. krainy książek .
W dniu 22.03.2018 r. o godz. 14:30 rodzice dzieci z grupy VIII wzięli udział w warsztatach „Wielkanocne spotkanie - jajek malowanie”. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, wielkanocnej, wypowiadały się na temat tradycji wielkanocnych. Rodzice, babcie rozwiązywali wspólnie zagadki o tematyce wielkanocnej, uczestniczyli we wspólnie zabawie –masażyk relaksacyjny.
Dzieci wraz z rodzicami i babciami wspólnie ozdabiali jajka styropianowe techniką decoupage. Było dużo radości i zabawy. Podczas zajęć towarzyszyła nam pani dyrektor Anna Belowska. Dziękujemy rodzicom i babcią za wspólną zabawę.
Recylking to ważna sprawa. Warsztaty ekologiczne okazały sie bardzo pożyteczną lekcją. Zobaczcie jak razem segregowaliśmy śmieci, aby w przyszłości zadabać o naszą planetę.
We wtorek w dniu 27 marca dzieci ze starszych grup uczestniczyły w koncercie muzycznym, przygotowanym przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Był to wspaniały popis tańca, śpiewu i gry na instrumentach w wykonaniu tak młodych artystów. Poprzez muzykę i ruch , opowiedzieli nam oni o kolorowej, pachnącej wiośnie, która przyniosła ze sobą spiew ptaków, kolorowe kwiaty i wiosenny deszczyk. Bardzo podobał nam się ten występ. Największą niespodzianką dla dzieci był popis gry na bębnach w wykonaniu sekcji dętej. Młodzi muzycy rozgrzali swoją grą zgromadzoną na sali publiczność. Nasze dzieci bardzo żywo i spontanicznie reagowały na rytmy wygrywane na bębnach. Podskoki, głośne oklaski i uśmiech na twarzy świadczyły o dobrej zabawie podczas koncertu. Czekamy z niecierpliwością na kolejny...
Nikt z nas nie doświadczył tego wcześniej. Wybraliśmy się w podróż kosmiczną w niespełna godzinę. Odwiedziliśmy wszystkie planety Układu Słonecznego dzięki Mobinemu Planetarium. To było ekscytujące i niezwykłe przeżycie oglądać z bliska gwiazdy, statki kosmiczne i astronautę. Na początku uczestniczylismy w krótkiej prelekcji na temat kosmosu i okazało się, że nasze dzieci posiadaja dużą wiedzę na ten temat. Pan prowadzący rozmowę z dziećmi był zachwycony poziomem słownictwa i umiejętnością budowania ciekawej wypowiedzi o kosmicznych zagadkach.Dowiedzieliśmy się, która z planet jest największa, czy jest życie na innych planetach, kto pierwszy poleciał w kosmos. Leżeliśmy sobie i patrzyliśmy na przelatujący statek ,który zabrał nas w przestrzeń kosmiczną. Nie chcieliśmy wychodzić z tej dmuchanej kapsuły, która pozwoliła nam poczuć się częścią Wszechświata. Chłopcy i dziewczynki byli oczarowani magią Mobilnego Planetarium.
Zapraszamy do oglądania zdjęć.
WYSTĘP dzieci z grupy IX i VI W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ „WETERANA WALKI I PRACY”
W dniu 28 marca 2018 roku dzieci z grupy IX i VI wystąpiły dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej „Weterana Walki i Pracy” w Radomiu (ul. Wyścigowa 16) podczas uroczystego spotkania z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu tym uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz Miasta – Pan Jerzy Zawodnik – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia oraz Pani Magdalena Lasota – Radna Rady Miejskiej w Radomiu, ksiądz z Parafii Świętego Brata Alberta oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Dzieci przedstawiły zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą, recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Wszyscy oglądający występ byli zachwyceni pięknymi strojami, w które dzieci były ubrane i wysokim poziomem występu. Występ naszych dzieci przyniósł pensjonariuszom i zaproszonym gościom wiele niezapomnianych chwil wzruszeń, wywołał uśmiechy na ich twarzach.
Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Wielkanocne dekoracje”.
Celem konkursu było:
- wzbogacenie wiedzy na temat zwyczajów wielkanocnych;
- wzmacnianie więzi rodzinnych oraz współpracy z rodzicami;
- popularyzowanie zwyczaju własnoręcznie wykonanych dekoracji wielkanocnych.
Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach;
kategoria I: najciekawsza ozdoba wielkanocna kategoria II: najciekawsza pisankaPrzedstawiamy naszych laureatów w konkursie „Wielkanocne dekoracje”.
- w kategorii I (najciekawsza ozdoba wielkanocna)
I miejsce – Julia i Natalia Klocek (gr. I )
II miejsce – Filip Molendowski ( gr. IV )
- w kategorii II (najciekawsza pisanka )
I miejsce – Amelia Pankowska (gr. IV )
II miejsce – Lena Konkel (gr. VII )
III miejsce – Nikola Przybysz (gr. IV )
Wyróżnienia:
Maja Bieńkowska (gr. VI)
Lena Karcz (gr. I )
Zosia Gluza (gr. I )
Dyplomy i nagrody zostały rozdane we wtorek 27. 03. 2018r.
Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w konkursie wielkanocnym.
Gratulujemy !!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac.
Dnia 19.03.2018 o godz. 14.30 rodzice dzieci z grupy IV wzięli udział w warsztatach „Wielkanocne tradycje”. Na początku był teatrzyk „Zbliża się Wielkanoc” w wykonaniu dzieci przebranych za kurczątka (Filip M.), kurę (Hania Ch.) i koguta ( Adam Sz.) oraz baranek(Tomek R.).Następnie był taniec i piosenki o tematyce świątecznej. Zabawa dzieci i rodziców – masażyk relaksacyjny oraz wspólne rozwiązywanie zagadek. Piosenka „Pisanki” była zaproszeniem do wspólnego wykonania pisanek. Było dużo radości i zabawy. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Święta bija dzwony”, a Pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
22 marca 2018 r. w grupie „Słoneczek” odbyły się zajęcia z udziałem Rodziców, prowadzone przez wychowawczynie grupy. Tematem zajęć były Święta Wielkanocne i tradycje z nimi związane. Mamusie, Tatusiowie a także Babcie oglądali przygotowane przez dzieci przedstawienie o Słoneczku budzącym wielkanocne zwierzątka, tańczyli i wspólnie śpiewali radosne piosenki, brali udział w ciekawych zabawach prowadzonych przez Świątecznego Zajączka a także doświadczyli przyjemnego, relaksacyjnego masażyku w wykonaniu swoich pociech. Na koniec wszyscy razem, wykorzystując rozmaite materiały, stworzyli niepowtarzalne i oryginalne kartki świąteczne.
W dniu 20 marca 2018 roku gościliśmy w naszej sali na zajęciu rodziców dzieci. Spotkaliśmy się wspólnie, aby poznać lepiej tradycję i obrzędy związane ze świętami wielkanocnymi. Rodzice uczestniczyli w wesołych zabawach, pokazując czynności, które wykonujemy przed świętami, śpiewali z nami piosenkę "Co to jest Wielkanoc?", biegali przy dźwięku dzwonka ogłaszającego: Biegnie wesoły baranek i dzwoni dzwonkiem z cukru: Wielkanoc już jutro! Wcielili się w rolę prezentera telewizyjnego, opowiadającego o zwyczajach wielkanocnych. Uczestniczyli w quizie na temat świąt. Podzieliliśmy drużyny na: czerwone , zielone i niebieskie zajączki. Wszyscy odpowiedzieli poprawnie na przygotowane pytania i rozwiązali zagadki. Zwyciężyły trzy zespoły! Gratulacje! Nagrodą był zbiorowy uścisk i całusy od rodziców. Na zakończenie warsztatów wykonaliśmy samodzielnie kolorowe kartki świąteczne, aby każdy mógł życzyć sobie spokojnych, wesołych Świąt Wielkiej Nocy i mokrego Śmigusa- Dyngusa. Podczas zajęć towarzyszyła nam pani dyrektor Anna Belowska, ,która bawiła się razem z nami i wykonała wspólnie z dziećmi kartki. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą zabawę i poświęcony nam czas. Dzieci były zachwycone!
Biedronki z okazji Dnia kobiet odwiedziły pracownię Słodka Robotka, gdzie miały możliwość zrobienia własnych lizaków. W oczekiwaniu na główny punkt wycieczki (gorący karmel) dzieci narysowały piękne rysunki. Niektóre z nich posłużą w pracowni za podkładki. Grupa wykazała się świetną znajomością tworzenia barw z kolorów podstawowych oraz sprawnością manualną. Każde dziecko wracało do przedszkola z samodzielnie wykonanymi kolorowymi smakołykami.
8 Marca w grupie "Motylków" obchodziliśmy Dzień Kobiet. Mali mężczyźni odśpiewali dziewczynkom uroczyste "Sto lat" i wręczyli piękne kwiaty.
Grupa II poszukuje pierwszych zwiastunów wiosny.
Od 1910 roku 8 marca ludzie obchodzą Dzień Kobiet. W naszej grupie w tym dniu także nie zapomnieliśmy o wspomnianym święcie. Najważniejszą kobietą dla wszystkich dzieci jest mama. Dlatego też „biedronki” przygotowały dla swoich mam piękne laurki. Nie zapomnieliśmy także o dziewczynkach w grupie, które z okazji Dnia Kobiet otrzymały legitymacje SUPERDZIEWCZYNY.
W minionym tygodniu „biedronki” zajmowały się tematem niezwykle lubianym przez dzieci tj. dinozaurami. Przy tym temacie zazwyczaj to dzieci są ekspertami a nauczyciele mogą się wiele nauczyć . I tak też było tym razem. Dzieci z grupy VII bez problemu wymieniały nazwy znanych dinozaurów, rysowały ulubione gady czy opowiadały o nich. Nie zabrakło jednak informacji, które były nieznane dla „biedronek”. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek czytanych przez nauczycielki ze zgromadzonych książek o zwierzętach sprzed milionów lat. W tygodniu tym dzieci wykonały m.in. grupowe prace plastyczne „Epoka lodowcowa” i „Apokalipsa dinozaurów” oraz układanki dinozaurów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
"Myszki" z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zrobiły plakat, na którym odbiły swoje ręce w kolorach naszych barw narodowych. Na zakończenie zaśpiewały pieśni patriotyczne.
Na przełomie lutego i marca 2018 roku kolejny raz włączyliśmy się do akcji charytatywnej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Przedszkolaki wraz z rodzicami przynieśli do przedszkola suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, ryż, koce, kołdry, poduszki, miski i zabawki dla zwierząt. Wszystkie dostarczone rzeczy zostaną przekazane pracownikowi schroniska. Akcję wspierał Pan Prezydent Radomia Radosław Witkowski.
W dniu 06.03.2018 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 17 w Radomiu odbył się po raz pierwszy Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „Little Stars” zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia.
W festiwalu wzięły udział dzieci 5, 6 – letnie z radomskich przedszkoli. W części pozakonkursowej swoje umiejętności językowe i wokalne zaprezentowały dzieci 5 i 6 – letnie z Przedszkola Publicznego Nr 17 w Radomiu.
W części konkursowej wzięło udział trzech solistów oraz sześć zespołów z 7 przedszkoli.
Występy uczestników oceniane były w dwóch kategoriach:
- kategoria I: występ indywidualny;
- kategoria II: występ zespołu (składającego się z 3 – 5 osób).
WYNIKI CZĘŚCI KONKURSOWEJ FESTIWALU:
W kategorii I (występ indywidualny):I miejsce: Alicja O.(PP Nr 12), Aleksander N. (PP Nr 24)
II miejsce: Miłosz S. (PP Nr 11)
W kategorii II (występ zespołu):I miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Przedszkole Publiczne Nr 12 w Radomiu
II miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 24 z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu oraz Przedszkole Publiczne Nr 4 im. Juliana Tuwima w Radomiu
III miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 2 w Radomiu oraz Przedszkole Publiczne Nr 16 w Radomiu
To był dla nas ogromny zaszczyt gościć tylu utalentowanych uczestników. Gratulujemy wszystkim laureatom!
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok.
Z okazji Dnia Kobiet dzieci z grupy VI - Żabki, wybrały sie do manufaktury słodyczy "Sama słodycz" na warsztay z robienia lizaków. W kolorowej scenerii, półek pełnych słodkości, cukierków, lizaków uczyliśmy się o sposobie wytwarzania słodyczy. Dowiedzieliśmy się, jakie składniki są potrzebne do ich wytworzenia, które barwniki są naturalne i z czego pochodzą. Przygladaliśmy się także masie karmelowej, która z żółtej pod wpływem wyrabiania w powietrzu zamieniła się w białą. Razem z panią prowadzącą warsztaty wykonaliśmy samodzielnie lizaki, które pięknie zapakowaliśmy i z dumą prezentowaliśmy kolegom i koleżankom. Na koniec każde z dzieci otrzymało słodkie upominki i mogło dokonać samodzielnie zakupu wybranych słodkości. Po powrocie utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat wytwarzania cukierków oraz rysowaliśmy według własnego pomysłu lizaki. To był słodki dzień. Chlopcy życzyli swoim koleżankom spełnienia marzeń i pięknych prezentów. Dziękujemy naszym chłopcom za odśpiewanie "Sto lat".
Dnia 06.03.2018r. dzieci z grup II, IV i V uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Szkole Podstawowej Nr 33 w Radomiu przy ul. O. Kolberga 5. Dzieci miały okazje obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani Ania opowiedziała dzieciom w jaki sposób można korzystać z biblioteki. Wędrując między półkami pełnymi książek opowiadała o tym, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak szanować książki. Następnie zaprosiła dzieci do czytelni, gdzie mogły oglądać kolorowe czasopisma dla dzieci "Kubuś Puchatek" oraz "Świerszczyk". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści pani bibliotekarki, co doskonale widać na zdjęciach.
6.03.2018 r. dzieci z grupy Słoneczek zamieniły się w wyjątkowych malarzy- z wielkim zaangażowaniem, sięgając do granic swojej wyobraźni i wykorzystując różnorodne materiały malowały muzykę. Menuet in G major, BWV Anh 116 Bacha na każdej z prac wyglądał zupełnie inaczej. Mali malarze byli zachwyceni i już zapowiedzieli, że nie mogą się doczekać przedstawiania na obrazie kolejnych dźwięków!
Dobiegła końca druga część projektu edukacyjnego -„DOKARMIAMY PTAKI”, której podsumowaniem między innymi było przygotowanie książki ze zdjęciami ptaków, oraz usystematyzowanie wiedzy na temat dokarmiania ptaków zimujących w Polsce. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą, kiedy i w jaki sposób dokarmiać ptaki i dbać o nie w trudny zimowy czas.
Dzieci z grupy VIII uczestniczyły w zajęciu na temat patriotyzmu. Oglądaliśmy film edukacujny "Symbole narodowe", pokazywaliśmy na mapie położenie naszego kraju i udzielaliśmy odpowiedzi na pytania, związane z Polską. Okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedzą na ten temat.W ramach Ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole młodych patriotów” w naszej grupie odbyła się pogadanka pod hasłem „Patriotyzm na co dzień-co dla mnie oznacza być patriotą”. Podczas zajęć dzieci poznały znaczenie słów patriota, patriotyzm, wolność i niepodległość. Utrwaliły barwy i symbole narodowe, oraz poznały postać Józefa Piłsudzkiego. Na zakończenie zaśpiewały pieśni patriotyczne.
Małgorzata Czarnecka prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi w naszej grupie i w Szkole Tańca Scence Dance w Radomiu, specjalizuje sie w tańcach standardowych, jak również latynoamerykańskich, prowadzi podstawy hip-hop. Żabki bardzo lubią tańczyć! Uczymy się różnych stylów tanecznych. W parach tańczymy cza-czę, salsę i inne gorące rytmy. Często imrpowizujemy przy muzyce, prowadzimy "Bitwę taneczną" pomiedzy dziewczynkami i chłopcami. Bawimy się, tupiemy, klaszczemy, słuchamy muzyki, jest skocznie i wesoło. Sami zobaczcie!
W minionym tygodniu poznawaliśmy tajemnice kosmosu – nazwy obiektów, które znajdują się
w kosmosie, nazwy i położenie planet, układ wybranych gwiazd. Wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego istnieje dzień i noc. W wyobraźni odbywaliśmy loty kosmiczne i spotykaliśmy przedstawicieli innych Galaktyk. Wspólnie stworzyliśmy rakietę kosmiczną i udało nam się skolonizować nieznane planety. Po tak udanej podróży wróciliśmy na ziemię i stworzyliśmy galerię prac będącą dokumentacją naszego wspaniałego lotu.
Kochana zima sprawiła nam radość-spadło tyle śnieg, że można ulepić bałwana. Przy takiej pogodzie każdy dzień bez wyjścia na dwór jest dniem straconym.
Każdego dnia uczymy się dobrych nawyków zachowania się, życzliwości, chętnie bawimy się, śpiewamy i tańczymy, lubimy zajęcia plastyczne oraz zajęcia ruchowe. Codziennie ćwiczymy naszą pamięć, spostrzegawczość i uwagę. Lubimy rozwiązywać ciekawe zadania w naszych książkach.
Przeprowadzenie pogadanki pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?" to pierwsze zadanie konkursowe w ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole młodych patriotów", jakie wykonaliśmy. W dniu 2 marca wspólnie z dziećmi z grupy VI ubraliśmy się w barwy ojczyste, aby wczuć się w tematykę zajęcia na temat patriotyzmu. Dzieci przyniosły szaliki, flagi, książki. Zastanawialiśmy się, jak być patriotą na co dzień. Rozpoczęlismy od odśpiewania hymnu, przypomnieliśmy sobie przy jakich okazjach, uroczystościach można go usłyszeć. Nauczyliśmy się wiersza Cz. Janczarkiego pt. "Barwy ojczyste" i dowiedziliśmy się, że 12 państw ma takie same barwy flagi jak nasze państwo. Poznaliśmy też inne symbole narodowe niż flaga, czy godło państwowe. Dzieci były bardzo zaskoczone, że mogą nimi być przedmioty historyczne np. korona króla . Pokazywaliśmy Polskę na mapie i mówiliśmy, z czym kojarzy nam się nasz kraj.
Wspólnie próbowaliśmy opowiedzieć własnymi słowami, co oznacza pojęcie "patriota". To było trudne zadanie dla pięciolatków, ale wspaniała lektura książki Zofii Staneckiej pt. "Nasza paczka i niepodległość - o sześciu polskich świętach" pomogła nam zrozumieć to zagadnienie. Na zakończenie każde z dzieci wykonało flagę, aby pamiętać o szanowaniu symboli narodowych i wywieszaniu flagi w dniu świąt państwowych. Stworzyliśmy Kodeks Młodego patrioty, ale o tym szerzej na kolejnych zajęciach.
Zachęcamy do oglądania naszych zdjęć. Tak wyglądają Młodzi Patrioci z grupy VI - Żabki.
W dniach 26 luty - 2 marca uczyliśmy się o życiu dinozaurów. Dzieci przyniosły książki, figurki, które wykorzystaliśmy w trakcie zajęć. Stworzyliśmy zbiorowe prace plastyczne "Park dinozaurów" przy użyciu kolorowych papierów, folii, tektury i lepliliśmy sylwetki dinozaurów, ozdabiając je ciekawymi materaiałami (ryżem, grichem, fasolą, kaszą). Bardzo podobały nam sie bajki o dinozaurach, które przyniosła Lilianka. Naśladowaliśmy ich zachowanie, wyobrażaliśmy sobie ich życie dawno temu. Zastanawialiśmy się nad teoriami naukowców na temat powodów ich wyginięcia, cóż to była za dyskusja. Czy zamarzły? Czy nastąpił wybuch olbrzymiej gwiazdy? Dzieci z wielkim zaangażowaniem i dużym zainteresowaniem wypowiadały się na temat prehistorycznego życia. Rysowaliśmy węglem szkielety dinozaurów, które przypominały nam jak wiele można dowiedzieć się z wykopalisk na temat życia na Ziemi.
Zapraszamy do oglądania zdjęć.
W ramach tematu tygodniowego "Nie jesteśmy sami w kosmosie" dzieci z grupy VII- „Biedronki” dowiedziały się jak ludzie zdobywali kosmos, poznały nazwę galaktyki, w której żyjemy oraz nazwy planet tworzących Układ Słoneczny. Biedronki wykonały piękne przestrzenne prace plastyczne na temat „Ufoludek- kosmiczny ludek”. Prezentacja wykonanych prac pokazuje wielką wyobraźnię dzieci.
W grupie Biedronek odbyła się pogadanka na temat „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. Dzieci samodzielnie wypowiadały się na podany temat, wszyscy mieli ciakawe pomysły na wyjaśnienie pojęcia patriotyzm. Dzieci wykazały sie znajomością symboli narodowych: flagi, godła i informacjami dotyczącymi naszego kraju. Rozmowa z dziećmi na temat patriotyzmu była jednym z zadań w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Przedszkole młodych patriotów.
Tydzień od 26.02 do 02.03.2018 w grupie Biedronek poświęcony był na zdobywaniu wiedzy na temat zwierząt. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta są ssakami. Biedronki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Z łatwością rozwiązywały zagadki dotyczące zwierząt egzotycznych oraz zapoznawały się z ciekawostkami na ich temat. W tygodniu tym wiele radości dostarczyło im wykonanie takich prac plastycznych jak: lepienie z plasteliny wybranego zwierzątka egzotycznego, wykonanie śmiesznego słonika, zwierząt z rolki po papierze czy obrazka przedstawiającego największego ssaka lądowego- słonia. Wśród wykonanych prac nie zabrakło pingwinów, słoni, tygrysów czy zebr.
"Poznajmy nasze emocje" - pod takim hasłem bawiliśmy się w teatr z wykorzystaniem wykonanych przez dzieci emotikonów. Zadaniem Żabek z grupy VI było narysowanie na kolorowym kole określonej emocji. Nie wszyscy wybrali radość, niektóre z dzieci wybrały złość, strach, znudzenie. Podzieliliśmy sie na zespoły i odgrywaliśmy scenki, opisujące uczucia dzieci. Było dużo śmiechu i wielkie brawa dla odważnych małych aktorów. Szukaliśmy też sposobów na rozładowanie złych emocji. Jednym z nch okazała sie sportowa rywalizacja z wykorzystaniem balonu i rakietek od ping ponga.
Na zajęciach z edukacji matematycznej dzieci z gr. IX poznawały cyfrę 4. Przedszkolaki doskonaliły umiejętność przeliczania na konkretach, wykorzystując w tym celu guziki. Wykonywały zadania matematyczne, dodając i odejmując w zakresie 4. Uczyły się również zapisu graficznego liczby 4 – kreśliły go w powietrzu, na dywanie, na plecach kolegi oraz na naszej tablicy magnetycznej.
Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Czym się żywiły wielkie jaszczury? Dlaczego wyginęły dinozaury? Na te i jeszcze wiele innych pytań szukały odpowiedzi przedszkolaki z grupy IX. Szybko okazało się, że dzieci wiele wiedzą na ten temat i mają wśród dinozaurów swoich ulubieńców. Podczas wspólnych zabaw dzieci wykonały dinozaury z balonów. Poznały również nową technikę plastyczną „wydrapywanki”. Podążając zaś śladami prehistorycznych gadów doskonaliły umiejętność analizy i syntezy głoskowej. Wszyscy świetnie się bawili, chętnie wykonując powierzone im zadania.
W ramach realizacji programu „Przedszkole młodych patriotów” dzieci z grupy IX uczestniczyły w pogadance na temat patriotyzmu. Dowiedziały się kogo nazywamy patriotą oraz jakie postawy charakteryzują małego patriotę.
27 lutego dzieci z grup I, II, III i V oglądały prezentację multimedialną na temat dinozaurów, przygotowaną przez panią Aleksandrę Siptę. Przedszkolaki poznały różne nazwy dinozaurów, dowiedziały się, które z nich były roślinożerne,a które mięsożerne. Dzieci miały także do rozwiązania kilka zadań. Wszyscy spisali się na medal.
Z ogromną radością przedstawiamy wyniki konkursu!!!
Celem konkursu było:
- kształcenie postaw proekologicznych,
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą,
- poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposób w jaki się odżywiają,
- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych,
- wspieranie kreatywnych sposobów współpracy rodziców z dziećmi.
Oto nagrodzeni:
I miejsce- Inga i Igor Kędzierscy (gr.V i VII)
II miejsce- Jakub Włodarczyk (gr.IV)
III miejsce- Lena Figarska (gr.I)
Dwa wyróżnienia:
Zuzanna Fijałkowska (gr.V)
Gabriela i Patrycja Kępas (gr.V i II)
Dyplomy i nagrody zostały rozdane w środę 21.02.2018r.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!
I Miedzyprzedszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia odbył się w dniu 15. 02. 2018 r. w Resursie Obywatelskiej. Jesteśmy bardzo dumne, że wzięłyśmy udział w tym wydarzeniu. Bardzo lubimy tańczyć i mogłyśmy pokazać swój talent i pasję do tańca. Nie myślałysmy o wygranej i bardzo bałyśmy się występu na tak wspaniałej scenie, ale cieszymy się, że udało nam się wygrać miejsce na podium (srebro!!!).To było niezwykle trudne zadanie. Dzieci z innych przedszkoli prezentowały się znakomicie, a ich układy przygotowane przez profesjonalnych instruktorów tańca zachwycały każdego z oglądających. Jury nie miało łatwego wyboru, dlatego tak bardzo doceniamy ich decyzję. Dla nas taniec to wyrażanie uczuć,mamy nadzieję, że swoim występem poruszyliśmy serca publiczności.
Dziękuję moim dziewczynkom, kochanym ŻABKOM z grupy VI (Amelce S., Amelce W. ,Zosi O., Oli M., Julii B., Lence C., Mai K.,Mai B.) za przepiękny występ, chęć do pracy, talent i serce. Jestem z Was bardzo dumna. Drogie mamy Wam także chciałam podziękować, za pomoc w przygotowaniu strojów, za opiekę nad dziewczynkami podczas konkursu, a pani Sylwi M. za rockowe fryzury. Wychowawczyni p. Barbara Wojszko
Zapraszamy wszystkich do oglądania fotoreportażu.
16 lutego "Myszki" ukończyły tworzenie wspaniałej rakiety! Założyliśmy kosmiczne skafandry i poczuliśmy się jak prawdziwi kosmonauci!
20 lutego nasze Słoneczka uczestniczyły w zajęciu,którego celem było przybliżenie wiadomości o kosmosie. Zabawy rozpoczęliśmy piosenką"My jesteśmy Ufoludki". Dzieci rozwiązywały zagadki o kosmosie, poznały planety Układu Słonecznego,rozmawiały również w języku kosmitów. Było dużo śmiechu i radości.
W ramach realizacji zadań z programu edukacyjno – wychowawczego „Przygoda ze zwierzakami z Siedmiu Dębów – kształtujemy nawyki, uczymy się zasad współżycia” dzieci z grupy III,IV i V ulepiły serca z masy solnej dla kolegi bądź koleżanki – na pocieszenie kolegi. Po wysuszeniu dzieci pomalowały serduszka na czerwono i wręczyły swoim kolegom lub koleżankom z okazji Walentynek w dniu 14 lutego 2018r.
„Walentynki po celtycku”.
W dniu 16 lutego dzieci ze starszych grup uczestniczyły w przepięknym koncercie. Podziwialiśmy grę muzyków oraz pokaz taneczny.
Wykonawcy: Aleksander Brych z zespołem Tuatha & Ellorien Dance (pokaz tańca irlandzkiego) Radomska Orkiestra Kameralna
W programie: aranżacje tradycyjnych utworów muzyki celtyckiej m.in. Cooley’s Reel, Foggy Dew, Gallagher’s Frolics Jig, Flowers of Edinburgh
Już przed wiekami wiele ludów obchodziło święto miłości. Należeli do nich również Celtowie. Mity opowiadają, że na dzień 14 lutego przypadają ptasie gody. W ten niezwykły świat mitów i wierzeń celtyckich przenieśli nas Aleksander Brych z zespołem wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną.
Celtycka muzyka oparta na nowoczesnych i zróżnicowanych rytmach, melodyjna, żywiołowa, a niekiedy bardzo nastrojowa to gwarancja udanego walentynkowego wieczoru. Aleksander Brych od lat wykonuje muzykę folkową na poprzecznym drewnianym flecie irlandzkim i na wielu innych podobnych instrumentach. Koncertuje z wieloma muzykami inspirując się kulturą różnych stron świata, przede wszystkim krajów bałkańskich, bliskowschodnich i krain celtyckich. Działa również, jako kompozytor. Jego utwory wykonywane są w kraju i za granicą. Obecnie studiuje w łódzkiej Akademii Muzycznej na wydziale kompozycji. Podczas koncertu towarzyszyli mu: Michał Mazur – buzuki irlandzkie, Klaudia Mazur –instrumenty perkusyjne, Natalia Rogińska – skrzypce (gościnnie). W programie koncertu znalazły się tradycyjne melodie celtyckie, ale w nowej odsłonie.
Atmosferę współtworzył pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu Tuatha & Ellorien Dance. Te dwie najstarsze grupy tańca irlandzkiego z Wrocławia połączyły swoje siły. W ciągu wielu lat istnienia zespoły te wystąpiły na niezliczonej ilości pokazów, m.in. na Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie oraz na Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie. Zdobywali liczne medale w międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego – zarówno w kategoriach grupowych jak i solowych. W 2010 roku na Mistrzostwach Europy w Stuttgarcie zespół Tuatha zdobył tytuł Mistrzów Europy w tradycyjnych tańcach ceili. Delikatne chorografie połączone z energicznym irlandzkim stepem oraz tradycyjna muzyka przeniosły młodych słuchaczy do świata zielonej wyspy i celtyckich krain.
W dniu Święta Zakochanych okazywaliśmy sobie wiele sympatii. Każdy do swoich ulubionych kolegów i koleżanek mówił coś miłego. Było bardzo wzruszająco! Dzieci pięknie wypowiadały się o zaletach swoich przyjaciół, prawiły sobie komplementy. Wykonaliśmy serduszka, które symbolizują Walentynki. Życzymy wszystkim w tym dniu dużo miłości!
Żabki z grupy VI